

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Interface | RS-232, RS-422, RS-485 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 3.3 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half/Full Duplex |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
| Receiver Hysteresis | 130 mV |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$11.28810
Ext.Price$11.28810
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.28810 | $11.28810 |
| 10 | $8.96852 | $89.68520 |
| 25 | $8.59655 | $214.91375 |
| 50 | $8.24000 | $412.00000 |
| 100 | $7.89824 | $789.82400 |
| 300 | $7.57066 | $2271.19800 |
| 500 | $7.25673 | $3628.36500 |
